VIVA savo veikloje vadovaujasi aukščiausiais patikimumo, sąžiningumo, skaidrumo ir darbo etikos standartais. Nulinė tolerancija korupcijai, aukščiausia darbo etika, darbuotojų įtraukimas, prevencijos priemonių diegimais ir nuolatinė kontrolė – tokiais principais remiantis VIVA užtikrina ne tik korupcijos prevencijos ir vidinių tvarkų laikymąsi, bet ir nuolat aktualizuoja klausimą kasdieniniuose įmonės darbuose. Korupcijos prevencijos tvarkų, kodeksų ir politikų kūrime aktyviai dalyvauja visi įmonės darbuotojai, taip pat vyksta teoriniai ir situaciniai mokymai.
Siekdama maksimaliai užtikrinti korupcijos prevenciją, VIVA nuosekliai įgyvendina bendrovės valdymo organų patvirtintas korupcijos prevencijos ir interesų konfliktų vengimo politikas. Bendrovėje taip pat galioja etikos kodeksas, dovanų ir neteisėto atlygio bei pranešimų apie pažeidimus tvarkymo tvarkos. Įmonėje sudaryta galimybė anonimiškai pranešti apie pažeidimus. Dėmesys prevencijai, deramas teisinis reglamentavimas ir kasdienis darbuotojų įtraukimas prisideda prie skaidraus ir efektyvaus įmonės valdymo ir kuria atvirą, pasitikėjimu grįstą kultūrą.
2022-09-28 atlikta VIVA korupcijos pasireiškimo tikimybės analizė. Nustatytos aukštesnio rizikos lygio veiklos sritys:
- Finansavimo paraiškų vertinimas ir teikimo KŪB „Pagalbos verslui fondas“ investiciniam komitetui ruošimas.
- Finansavimo sutarčių sudarymas.
- Finansavimo sutarčių pažeidimų įvertinimas ir teikimų KŪB „Pagalbos verslui fondas“ investiciniam komitetui ruošimas.
- Personalo valdymas.
Išskirtos veiklos sritys papildomai įvertintos pagal Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo ir jos atlikimo tvarkos rekomendacijų 16.1-16.20 punktuose numatytus kriterijus. Užfiksuota pilna atitiktis – pažeidimų nenustatyta.
VIVA rizikos valdymo sistemoje korupcijos pasireiškimo rizika yra atspindėta rizikų registre, atliekant šių rizikų stebėseną: interesų konfliktų ir korupcijos rizika, vidinės ir išorinės apgaulės rizika bei neatitikties teisės aktams rizika. Rizikų rodikliai matuoja užfiksuotų atvejų skaičių. Toleruotinas limitas – 0 atvejų.
2020–2022 m. Agentūroje nebuvo užfiksuota korupcijos atvejų nei minėtų rizikos rodiklių limitų pažeidimų. Taip pat nebuvo gautų pranešimų apie pažeidimus per pasitikinėjimo liniją.