13 balandžio, 2022

Valstybės investicijų valdymo agentūroje naujas nepriklausomas narys – Tomas Tumėnas

Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA), valdančios Pagalbos verslui fondą (Fondą), valdyboje pareigas pradėjo eiti naujas nepriklausomas narys Tomas Tumėnas. VIVA valdybos nariai tuo pačiu eina ir investicinio komiteto narių pareigas bei priima visus finansavimo sprendimus.

„Nuo pat VIVA steigimo, matau jos veiklą kaip prasmingą ir turinčią didelį potencialą skatinant Lietuvos ekonomiką, išsaugant darbo vietas, sustiprinant reikšmingus sektorius, sudarant prielaidas kapitalo rinkos aktyvinimui. Esamomis aplinkybėmis finansinė pagalba įmonėms yra kaip niekad aktuali. Prisijungdamas prie VIVA valdybos turėsiu galimybę prisidėti prie Fondo portfelio priežiūros ir vystymo, pasidalinsiu savo požiūriu į verslo ir rizikų valdymą. VIVA teikiamas finansavimas įmonėms patyrusioms pandemijos poveikį gali būti itin reikšmingas priimant sprendimus dėl investicijų tęstinumo ir plėtros tikslų įgyvendinimo“, – sakė naujai išrinktas VIVA valdybos narys Tomas Tumėnas.

Tomas Tumėnas turi sukaupęs 30 metų finansų ir investicijų valdymo patirtį. Jis beveik 20 metų dirbo „Linas Agro Group“ finansų direktoriumi, iki šiol eina grupės valdybos nario pareigas, vadovauja įmonėms „Darius Zuba Holding“ ir „Baltic Fund Investments“. T. Tumėnas yra kredito unijos „Saulėgrąža“ stebėtojų tarybos narys, IT specialistų akademijos „Turing College“ ir įmonės „Darius Zubas Holding“ bei „Nacionalinės farmacijos grupės“ valdybos narys. 2016 metais T. Tumėnas buvo įvertintas kaip geriausias finansų  direktorius Lietuvoje, studijavo Vilniaus ir Mančesterio universitetuose.

Nepriklausomo valdybos nario atranką vykdė  atrankų agentūra, kandidatus taip pat vertino speciali atrankos komisija, sudaryta iš VIVA Stebėtojų tarybos ir Pagalbos verslui fondo Patariamojo komiteto narių.

Tik iš nepriklausomų narių sudaryta VIVA valdyba buvo suformuota 2020 metų rugpjūčio mėnesį 4 metų kadencijai. VIVA valdybą skiria VIVA Stebėtojų taryba, valdybai vadovauja Normantas Marius Dvareckas, investiciniam komitetui Andrius Sokolovskis. Valdybos nariai taip pat yra Agnė Daukšienė ir Virginijus Doveika.

Grįžti į naujienas