12 sausio, 2021

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) inicijuoja Europos Komisijos finansavimo priemonių aprašo pakeitimus

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF) inicijuoja Europos Komisijos finansavimo priemonių aprašo pakeitimus, kurie leistų daugiau įmonių ir paprastesnėmis sąlygomis gauti finansavimą. 

„Verslas pagrįstai tikisi savalaikės pagalbos, o mes siekiame, kad valstybės investicijos verslą pasiektų operatyviau ir įmonėms netektų susidurti su teisinėmis kliūtimis ar pertekline dokumentacija. Bendradarbiaujame su Ekonomikos ir inovacijų ministerija dėl finansavimo priemonių aprašo pakeitimo ir tikimės, kad dar šią savaitę pakeitimai, paraiškos forma, bus išsiųsti Europos komisijai ir aprašas bus pakeistas. Aprašo pakeitimai padarys finansavimą prieinamą didesniam įmonių skaičiui, t.y. įmonėms, kurios savo veiklos mastu yra vidutinės ir didelės, tačiau neatitinka formalių reikalavimų, kurie nustatyti ne šiam tikslui skirtuose teisės aktuose. Taip pat matome galimybių supaprastinti finansavimo per skolos priemones sąlygas“, – komentavo VIVA vadovas Dainius Vilčinskas. 

Pasak jo, nelaukiant pakeitimų, VIVA investiciniame komitete jau patvirtino beveik 20 mln. vertės skirtingų įmonių paraiškas, ir, kai tik bus suderinti teisės aktai, galės operatyviai sudaryti sutartis ir išmokėti pinigus. 

Šiuo metu VIVA jau analizuoja dar apie 40 mln. vertės paraiškų, o apie 70 mln. bendros vertės paraiškų dokumentai yra pateikimo stadijoje. Įmonės, kurios laukia finansinės pagalbos, atstovauja skirtingus sektorius: apgyvendinimo ir kitos paslaugos, aviacija, gamyba, prekyba. Pagalbos verslui fondo pagalba joms ypatingai svarbi dėl galimybės tęsti veiklą.

Grįžti į naujienas