27 liepos, 2022

Valstybės investicijų valdymo agentūra toliau teiks finansavimą įmonei „Montuotojas“

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei UAB „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas papildomai išpirks 5 mln. eurų vertės įmonės obligacijų.

„Įgyvendindami „Montuotojo“ plėtros strategiją plečiamės į naujas geografines rinkas ir kai kuriuos gretutinius sektorius, plečiame turimas inžinerines ir vadybines žinias žaliosios energetikos inžinerinių sprendimų sektoriuje. Vykdoma plėtra, naujų klientų pritraukimas ir jų kontraktų įgyvendinimas reikalauja reikšmingo papildomo apyvartinio kapitalo. Džiaugiamės ilgalaikiu ir tvariu bendradarbiavimu su VIVA, kuri pažįsta mūsų vykdomą veiklą, palaiko tikslą augti ir tiki bendrovės sėkme. Neabejoju, kad įvykdžius numatytus planus gerėjantys bendrovės rezultatai bus tik dar geresni“, – poreikį papildomam finansavimui komentavo įmonės „Montuotojas“ generalinis direktorius Nerijus Eidukevičius.

Pasak VIVA generalinio direktoriaus Dainiaus Vilčinsko, gamybos sektoriuje dirbančios įmonės itin stipriai pajuto sutrikusių tiekimo grandinių ir žaliavų kainų augimo pasekmes, tačiau, nepaisant sukrėtimo, konkurencingos įmonės tęsia plėtrą ir toliau investuoja į verslo apimčių didinimą.

„Su įmone „Montuotojas“ pradėjome bendradarbiauti nuo pat Fondo įsteigimo pradžios.  Kartu priėmėme sprendimą, kad finansavimo galimybes svarstysime etapais, atsižvelgdami į bendrovės investicijų ir verslo plėtros planus, gaunamų užsakymų dinamiką bei realų poreikį finansavimui. Įmonė kryptingai investuoja į tvarius verslo organizavimo sprendimus: tausojančią gamybą,  žaliąją energetiką ir darbuotojų gerbūvį“, – įmonės ir agentūros partnerystę apibūdino D. Vilčinskas.

Pasak VIVA vadovo, Pagalbos verslui fondas jau yra išpirkęs įmonės obligacijų už 7 mln. eurų. „Įmonė laiku vykdo visus ankstesnius sutartinius įsipareigojimus ir dalį pasiskolintų pinigų jau yra grąžinusi į Fondą. Paskutinė pasirašyta sutartis yra trečiasis mūsų partnerystės etapas, kurio metu papildomas finansavimas įmonei bus suteikiamas dvidešimties mėnesių laikotarpiui“, – finansavimo sprendimus komentavo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Apie „Montuotoją“:

„Montuotojas“ yra viena iš didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos, pramoninės statybos bei montavimo įmonių Baltijos šalyse. Bendrovė teikia generalinės rangos, inžinerinių sprendimų, projektavimo, gamybos, montavimo ir konsultavimo paslaugas pramonės, energetikos bei kitoms įmonėms tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Bendrovėje „Montuotojas“ dirba beveik 400 patyrusių specialistų.

Grįžti į naujienas