25 lapkričio, 2021

Valstybės investicijų valdymo agentūra – tarp 3 geriausiai valdomų mažų įmonių

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), pirmą kartą buvo įvertinta gerosios valdysenos indeksu „A“ ir pripažinta kaip viena iš trijų geriausiai valstybės valdomų įmonių mažų ir labai mažų įmonių kategorijoje tarp visų valstybės valdomų įmonių (VVĮ).

Lapkričio 25 d. Valdymo koordinavimo centras (VKC) pristatė kasmetinį gerosios valdysenos indeksą, kuriuo įvertinama valstybės valdomų įmonių valdymo kokybė. Nors VIVA veikia dar tik metus, VKC Agentūrai suteikė įvertinimą „A“ – tokį pat, kaip ir kitoms šios kategorijos įmonėms, veikiančioms jau daugelį metų.

„Šių metų valdysenos indekse Valstybės investicijų valdymo agentūros vertinimą atlikome dar tik pirmąjį kartą, tačiau matome, kad įmonė ėmėsi aktyvių veiksmų siekiant įgyvendinti valstybės nustatytus valdysenos reikalavimus. Įmonės dedamos pastangos rodo, jog įmonė siekia aktyviai įgyvendinti nustatytą VVĮ valdysenos politiką bei yra teisingame kelyje“, – teigia VKC direktorius Vidas Danielius.

Bendrasis įvertinimas nustatomas atsižvelgus į tris indeksą sudarančias pagrindines dimensijas: skaidrumą, strateginį planavimą ir įgyvendinimą bei kolegialius organus. Pastarasis buvo įvertintas aukščiausiu rodikliu – „A+“.

VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas sako, kad VIVA yra vienintelė valstybės finansus valdanti įstaiga Lietuvoje, kuri ne administruoja, perskirsto ar  lengvatinėmis sąlygomis skolina valstybės lėšas, bet jas tikslingai investuoja ir pasiekia jai iškeltus pelningumo rodiklius. „Suprantame patikėtą atsakomybę investuoti valstybės lėšas ir efektyviai teikti finansavimą verslui. Šios funkcijos vykdymui sutelkėme patyrusių investavimo specialistų komandą, taip pat didelę verslo vystymo, bankinę ir finansų valdymo patirtį turinčius nepriklausomus valdymo organus. Būtent išskirtinė kompetencija, skaidrumas, įsitraukimas, funkcijos ir finansinis tvarumas gavo aukščiausius VKC balus“, – gautą įvertinimą komentavo D. Vilčinskas.

Pasak jo, VIVA yra jauna pažangiai valdoma įmonė, kurioje nuo pat steigimo pradžios yra diegiamos gerosios valdysenos praktikos, o tai leidžia operatyviai ir profesionaliai atliepti dinamiškus ir greitiems sprendimams reiklius verslo poreikius, užtikrinti Agentūros finansinį savarankiškumą bei prisidėti prie darnaus ilgalaikę vertę kuriančio ekonomikos skatinimo.

Dar šį pavasarį VIVA prisijungė prie nevyriausybinės organizacijos „Baltic Institute of Corporate“ (BICG). Tada VIVA vadovas teigė, kad prisijungusi prie šios organizacijos, įmonė galės gerąja valdymo praktika pasidalinti su kitomis bendrovėmis, taip pat susipažinti su naujomis valdymo rekomendacijomis ir nuolat investuoti į organizacijos lyderių ir darbuotojų kompetencijų augimą.

Kasmet Valdymo koordinavimo centro sudaromas VVĮ gerosios valdysenos indeksas yra vienas pagrindinių įrankių, kuriuo vertinama VVĮ valdymo kokybė. Jis sudaromas atsižvelgiant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas, „Nasdaq“ bendrovių valdysenos kodeksą, Nuosavybės gairių, Skaidrumo gairių ir Atrankos gairių nuostatas bei kitus VVĮ veiklą reglamentuojančius dokumentus ir geriausias pasaulines korporatyvinio valdymo praktikas.

Grįžti į naujienas