05 rugsėjo, 2022

Valstybės investicijų valdymo agentūra suteiks paskolą įmonei „Altechna R&D“

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks pusės milijono eurų paskolą lazerinio mikroapdirbimo sprendimus teikiančiai įmonei „Altechna R&D“, valdančiai prekės ženklą „Workshop of Photonics“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, paskola įmonei bus suteikta ketverių metų laikotarpiui.

„Augant pasaulinėms biotechnologijų bei puslaidininkių rinkoms ir užsakymų apimtims, poreikis investicijoms į gamybos pajėgumų plėtrą irgi auga. Pandemijos ribojimai suvaržė galimybes įgyvendinti jau atliktus užsakymus užsienio šalyse, pavyzdžiui  Kinijoje, sutrikdė kritinių komponentų tiekimo grandines. Įmonės plėtrai tokiomis sąlygomis reikalingas papildomas kapitalas“, – sako įmonės „Altechna R&D“ generalinis direktorius Dr. Gintautas Šlekys.

Pasak Dr. G. Šlekio, VIVA suteikta paskola leis įmonei tęsti pandemijos metu pristabdytas investicijas. „Planuojame beveik tris kartus padidinti lazerinių sistemų gamybos pajėgumus ir praplėsti serijinės gamybos galimybes, tai leis realizuoti didelės apimties švarios gamybos užsakymus iš puslaidininkių ir biomedicinos pramonės klientų. Itin svarbus aspektas yra su tuo susijęs talentų poreikis, tad investicijos į talentų paiešką tampa neatskiriama gamybos pajėgumų didinimo dalimi,“ – paskolos paskirtį nurodė įmonės vadovas.

Anot VIVA generalinio direktoriaus Dainiaus Vilčinsko, Lietuvoje kuriamos lazerinės technologijos ir sprendimai yra pripažįstami pasauliniu mastu, technologijų pritaikomumas ir pati rinka auga kasdien nuo medicinos, pramonės iki kosmoso tyrimų.

„Prieš priimdami sprendimą dėl paskolos vertinome, ne tik įmonės rezultatus, bet sektoriaus reikšmę ir kuriamą vertę  Lietuvos ekonomikai. Valstybės pagalba remiant auštąsias technologijas vystančioms  įmonėms yra ypatingai svarbi, nes čia sukuriama pridėtinė vertė visai ekonomikos grandinei yra kur kas didesnė. Įmonė produktus ir paslaugas eksportuoja ir nuolat investuoja į naujų inovacijų kūrimą. Praplėtusi gamybinius pajėgumus įmonė sustiprins ne tik savo verslo potencialą, bet ir prisidės prie viso sektoriaus spartesnio vystymosi. Skaičiuojame, kad artimiausiu metu planuojamos įmonės investicijos leis iki 30 procentų padidinti apyvartą jau kitais metais“, – finansavimo sprendimą komentavo VIVA vadovas Dainius Vilčinskas.

Apie „Altechna R&D“:

Workshop of Photonics | WOP – auganti aukštųjų technologijų įmonė, jau daugiau nei 18-a metų kurianti lazerinio mikroapdirbimo sprendimus pramonės ir mokslo klientams. Įmonė siūlo sprendimus puslaidininkių, medicinos, biotechnologijų, elektronikos, stiklo apdirbimo, fotovoltinių elementų, telekomunikacijų bei kitų sričių klientams Europoje, JAV, Kinijoje, Japonijoje.

Ieškodama naujų technologijų pritaikymo būdų, WOP nuolat bendradarbiauja su lazerių gamintojais, universitetais, tyrimų partneriais visame pasaulyje.

Ateities planuose yra dar didesnis dėmesys  pramonės klientams, siekiant rinkai pasiūlyti inovatyvius femtosekundinio lazerio veikimu grįstus mikroapdirbimo sprendimus, įgalinančius įmones pasiekti itin aukštus kokybės ir efektyvumo parametrus.

Grįžti į naujienas