28 liepos, 2022

Valstybės investicijų valdymo agentūra suteiks finansavimą „Energijos taupymo centrui“

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.

„Geopolitinė situacija ir pandemijos karantino ribojimai lėmė tiekimo grandinių sutrikimus ir išaugusias žaliavų bei energijos kainas, viso to padarinius jaučiame ne tik mes, bet ir mūsų klientai. Keičiasi projektų įgyvendinimo kaštai ir terminai, susiduriame su žaliavų įsigijimo iššūkiais. Iš kitos pusės, tvarių energetinių sprendimų paklausa šiuo metu yra kaip niekada išaugusi visoje Europoje. Tą ypač juntame ir kaimyninėje Lenkijos rinkoje, kurioje jau šešerius metus įgyvendiname miestų katilinių rekonstrukcijos projektus šilumos gamintojams pereinant prie atsinaujinančių energijos šaltinių“, – įmonės patirtus iššūkius komentavo „Energijos taupymo centras“ generalinis direktorius Kęstutis Šliupas.

Pasak jo, įmonė prisitaikė prie dinamiškų aplinkybių ir toliau sėkmingai įgyvendina didelės apimties projektus. „Tam, kad galėtume sėkmingai dalyvauti konkursuose užsienio rinkose, įgyvendinti jau pasirašytas sutartis ir didinti verslo apimtis, padidėjo apyvartinio kapitalo poreikis, todėl nusprendėme pasiskolinti iš Valstybės investicijų valdymo agentūros“, – komentavo K. Šliupas.

Pasak VIVA generalinio direktoriaus Dainiaus Vilčinsko, pandeminė situacija pasaulyje tiesiogiai paveikė gamybos ir energetikos sektoriuose veikiančias įmones, patirtus iššūkius pastarosios turėjo spręsti kompleksiškai ir itin dinamiškai. „Beveik 30 metų patirtį sukaupęs „Energijos taupymo centras“ įgyvendina projektus Baltijos ir Skandinavijos šalyse, Lenkijoje, Ukrainoje. Įmonė neseniai laimėjo kogeneracinės elektrinės statybos Alytuje, tieksiančios šilumą ir elektrą miesto gyventojams, konkursą. Subalansavus pinigų srautus, VIVA finansavimas iš dalies bus nukreiptas ir šiam projektui įgyvendinti“, – sakė D. Vilčinskas. Pasak jo, Pagalbos verslui fondo investiciniu periodu patvirtintas finansavimas įmonę pasieks išperkant obligacijas, o po poros metų įmonė grąžins pasiskolintas lėšas.

Apie įmonę „Energijos taupymo centras“

 UAB „Energijos taupymo centras“ yra atestuota įmonė, siūlanti energetinius sprendimus pramonei ir visuomenei. Pagrindinės bendrovės veiklos kryptys: inžinerinių technologinių sistemų, šilumos gamybos įrenginių, elektrotechnikos, automatikos ir atsinaujinančios šilumos atgavimo įrangos projektavimas, statyba, montavimas, derinimas bei statybos ir inžinerinių projektų valdymas.

Grįžti į naujienas