29 gruodžio, 2021

Valstybės investicijų valdymo agentūra išpirks VMG grupės obligacijų už 20 mln. eurų

Tarptautinės investicinės VMG grupės išleistą 20 mln. eurų emisiją išpirks Valstybės valdymo investicijų agentūra (VIVA). Kompanijos šiuo metu vystomuose investiciniuose projektuose Klaipėdoje ir N. Akmenėje per artimiausius trejus metus planuojama sukurti per 1000 naujų darbo vietų.

VMG grupės generalinio direktoriaus Egidijaus Mockaus teigimu, suteiktas finansavimas diversifikuoja kompanijos skolinimosi šaltinius ir taip leidžia užtikrinti tvarią investicinę veiklą.

„Šiuo metu plėtrą įgyvendiname investuodami į tvarius medienos pramonės sprendimus, inovacijų kūrimą, žaliąją energetiką ir kitas aplinkai draugiškas strategines kompanijos veiklos sritis, kurios kuria vertę skirtingiems ūkio sektoriams, regionams ir šalies ekonomikai. Sprendimas diversifikuoti skolinimosi šaltinius buvo natūralus, siekiant užtikrinti nepertraukiamą investicinę veiklą“, – sakė „VMG grupės“ vadovas.

Lietuvoje kompanija plėtrą šiuo metu įgyvendina N. Akmenėje ir Klaipėdos rajone. Pastarajame regione statomas moderniausias Baltijos šalyse pramonės inovacijų parkas, į kurį investuoti planuojama apie 30 mln. eurų. N. Akmenėje vystomi konstrukcinės medienos ir korpusinių baldų gamyklų projektai. Taip pat statomas tvarios energijos parkas.

Pasak VIVA generalinio direktoriaus Dainiaus Vilčinsko, kompanijai suteiktas finansavimas suteiks daugiau užtikrintumo planingai ir nuosekliai vykdyti investicinius projektus.

„Ryški įmonės lyderystė pramonės sektoriuje ir užtikrinti įsipareigojimai tvariai gamybos transformacijai, skaitmeninimui ir investicijos į gamtą tausojančius sprendimus, sukurs ištisą pridėtinės vertės grandinę įmonei, tiekėjams, sektoriui ir šalies ekonomikai. Aktyvus tikslinių investicijų skatinimas jau artimiausiu metu taps aktualus, siekiant užtikrinti ir suteikti impulsą Europos šalių ekonomikos augimo potencialui ir konkurencingumui. Šis finansavimas VMG grupei sudarys tik mažą dalį planuojamų įmonės investicijų, tačiau, viliuosi, kad taps reikšminga paskata kitoms tvarios transformacijos tikslų turinčioms įmonėms“, – sakė VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Tarptautinė investicinė VMG grupė vienija 25 įmones, kuriose dirba daugiau nei 5000 darbuotojų. Jos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

VMG grupė investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškus pakavimo sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymą.

Grįžti į naujienas