07 liepos, 2021

Pirmą kartą valstybės valdomos įmonės obligacijų programai suteiktas reitingas prilygsta valstybės reitingui

Praėjusią savaitę UAB „Valstybės investicinio kapitalo“ (VIK) numatomų išleisti obligacijų su valstybės garantija emisijai tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ suteikė preliminarų reitingą „A“.

„Tokio aukšto reitingo Lietuvoje iki šiol nėra gavusi nei viena valstybės valdoma įmonė ir tai yra pirmas kartas, kai Lietuvoje viešojo sektoriaus įmonės skolinimosi patikimumas bus prilyginamas valstybei. Tai yra didžiulis įvertinimas ir tuo pačiu įpareigojimas“, – sako UAB „Valstybės investicinis kapitalas“ generalinis direktorius Robertas Vyšniauskas.

Pasak jo, skatinamojo finansavimo lėšų pritraukimo būdas platinant obligacijas rinkoje yra bene efektyviausias dėl jo lankstumo, operatyvumo, apimčių, potencialaus investuotojų rato ir skolinimosi kainos.

Suteiktas preliminarus reitingas „A“ sukuria prielaidas Pagalbos verslui fondui finansinius išteklius telkti palankiomis sąlygomis ir padidinti pagalbos verslui apimtis.

„Valstybės investicinis kapitalas“ (VIK) etapais išleis vertybinius popierius. Obligacijos bus listinguojamos „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje ir jas galės įsigyti vietos ir užsienio investuotojai. VIK pagal poreikį etapais investuos į Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomą Pagalbos verslui fondą.

„Suteiktas įvertis parodo, kad valstybės sukurta investavimo struktūra yra tvari ir patraukli instituciniams investuotojams. VIVA veiklos modelis numato, kad didžioji Pagalbos verslui fondo lėšų dalis Fondą pasieks per VIK. Investuotojas VIK, atsižvelgdamas į Fondo poreikius, obligacijų emisijas planuos etapais. Vertindami dabartinę situaciją numatome, kad poreikis lėšoms iškils jau šį rudenį“, – sako VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Grįžti į naujienas