26 lapkričio, 2021

Pagalbos verslui fondo investuotojas „Valstybės investicinis kapitalas“ išleido 20 mln. eurų vertės obligacijų emisiją

Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomo Pagalbos verslui fondo (Fondo) investuotojas UAB „Valstybės investicinis kapitalas“ (VIKA) lapkričio 25 d. sėkmingai išplatino 4 metų trukmės papildomą 20 mln. eurų vertės obligacijų su valstybės garantija emisiją. Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ visai 400 mln. eurų obligacijų programai yra suteikusi reitingą „A“.

VIKA pagal poreikį etapais investuos į Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomą Fondą. VIKA išplatintos obligacijos bus listinguojamos „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje. Šių metų rugsėjo mėn. VIKA sėkmingai išplatino 30 mln. eurų vertės inauguracinę obligacijų emisiją.

„Emisijos rezultatus vertiname pozityviai. Paklausa 7 kartų viršijo pasiūlą, iš viso emisija sulaukė 14 Baltijos rinkos investuotojų, o minimali numatyta investicija buvo 100 000 eurų. Šie rezultatai ir suteiktas patrauklus 0,05 proc. pajamingumas rodo, kad profesionalūs investuotojai visą programą, valstybės garantiją ir suteiktą reitingą A įvertino teigiamai“, – rezultatus vertino VIKA vadovas Robertas Vyšniauskas.

VIKA vadovas teigia, kad emisijų platinimas pagal poreikį yra geras atsakingo finansų valdymo ir investavimo pavyzdys, kai lėšų pritraukiama tik pagal realų į Pagalbos verslui fondą besikreipiančių įmonių poreikį. Pasak R. Vyšniausko, toks veikiantis investavimo modelis leidžia operatyviai, efektyviai ir sąlyginai mažais kaštais skolinti valstybės lėšas verslui ir vėliau, su papildomomis palūkanomis, generuoti teigiamą grąžą valstybei.

„Pagalbos verslui fondas šiuo metu jau yra priėmęs sprendimų investuoti už daugiau nei 170 mln. eurų, iš kurių jau šiemet planuojame pasirašyti 100 mln. eurų bendrą vertę viršijančių sutarčių. Pandemijos poveikis verslui per pastaruosius metus tikrai pasikeitė ir įmonėms artimiausiu metu reikės finansinės pagalbos pereiti į popandeminį  ekonomikos ciklą bei atsigavimo laikotarpiui pasiruošti. VIKA investavimo į Fondą modelis leidžia mums operatyviai ir tikslingai suteikti finansavimą verslui, kad įmonės galėtų išlikti konkurencingos ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei pasaulio rinkoje“, – besikeičiančius verslo poreikius įvardijo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Pasak VIVA vadovo, metų pradžioje, didžiausias iššūkis buvo darbo vietų išlaikymas, atsiskaitymas su tiekėjais.  Dabar įmonės dažniau susiduria su žaliavų kainų išaugimu, trūkumu, tiekimo grandinių  sutrikimais, siekia nestabdyti ir tęsti suplanuotas investicijas į produktų bei inovacijų vystymą.

Grįžti į naujienas