20 sausio, 2022

Pagalbos verslui fondas paskolins 600 tūkst. eurų UAB „Biseris“

UAB „Biseris“ ir Pagalbos verslui fondą valdanti Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) susitarė dėl 600 tūkst. Eur paskolos. Beveik trijų dešimtmečių kelių saugumo infrastruktūros paslaugų teikimo patirtį turinčiai įmonei finansavimas suteiktas 6 m. laikotarpiui.

„Daugiau nei pusę mūsų įmonės apyvartos sudaro horizontalus kelių ženklinimas, o likusi veiklos dalis apima saugaus eismo priemonių įgyvendinimą ir priežiūrą. Savo darbu prisidedame prie eismo dalyvių saugumo, todėl 2021 m. mūsų patirti sunkumai tiesiogiai atsiliepia visuomenės gerovei. Dėl pabrangusių žaliavų ir trikdžių tiekimo grandinėje, vėlavo įgyvendinami projektai bei sumažėjo įmonės veiklos apimtys“, – sako Vitalijus Andrejevas, uždarosios akcinės bendrovės „Biseris“ vadovas.

Kaip teigia V. Andrejevas, dėl COVID-19 sukeltos krizės žaliavų rinkoje, kelio ženklų, atitvarų, tvorelių ir kitų metalo gaminių kainos išaugo nuo 20 iki 50 proc. Bendros tendencijos žaliavų rinkoje paveikė ir ženklinimo darbams atlikti reikalingų dažų bei plastiko kainas – lyginant su praėjusiais metais jos išaugo 18 proc. Toks kainų augimas negalėjo būti numatytas atsakingai bei apdairiai veikiančio rangovo. Kadangi didžioji dalis įmonės sutarčių buvo pasirašytos ankstesniais metais, tai lėmė padidėjusią šių projektų savikainą bei neigiamą pajamų ir išlaidų santykį.

„Įmonė turi ilgalaikę patirtį Lietuvos ir kaimyninių valstybių kelių saugumo infrastruktūros kūrime ir tvarkyme. Bendrovė planuoja gautą finansavimą naudoti apyvartinio kapitalo pinigų srautų subalansavimui, o tai užtikrins veiklos stabilumą ir leis planuoti tolimesnius saugumo priemonių įgyvenimo procesus, plėtoti srities inovacijas. Fondo finansavimas įmonei suteiktas 6 metams, tačiau numatėme galimybę, kad atsitiesus po trumpo laikotarpio sunkumų bendrovė galės pasiskolintas lėšas grąžinti anksčiau sutarto termino“, – sandorį komentavo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Apie UAB „Biseris“

UAB „Biseris“ Lietuvoje ir Latvijoje teikia kompleksines kelių saugumo infrastruktūros paslaugas. Rinkoje jau daugiau nei 28 metus veikianti įmonė daugiau kaip 80 darbuotojų, kurie vykdo horizontalaus kelio ženklinimo dažais ir termoplastu, barjerų ir kelio ženklų įrengimo bei kitų saugumo sprendimų darbus. Pagrindiniai bendrovės pajamų šaltiniai yra VSIA Latvijas Valsts ceļi, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija, savivaldybių viešieji pirkimai bei subrangos darbai ir kiti užsakymai. 2020 m. UAB „Biseris“ uždirbtos pajamos siekė beveik 7 mln. eurų.

Grįžti į naujienas