18 birželio, 2021

Pagalbos verslui fondas paskolins 4,2 mln. eurų daugiau nei pusšimtį restoranų Lietuvoje valdančioms įmonėms

Birželio 18 d. Valstybės investicijų valdymo agentūra, valdanti Pagalbos verslui fondą, pasirašė 4,2 mln. eurų vertės sutartis su UAB „Amber Food“, UAB „Neragauta Azija“ ir UAB „Saldi Kava“, kartu jungiančiomis daugiau kaip 50 restoranų Lietuvoje.

„Maitinimo paslaugų sektorius patyrė išskirtinai stiprų pandemijos poveikį. Drastišką pajamų kritimą patyrusios įmonės turėjo atidėti jau suplanuotas investicijas. Paskolintos Fondo lėšos padės įmonių grupei įveikti šį iššūkį, užtikrins daugiau finansinio stabilumo, leis išsaugoti darbo vietas, tęsti suplanuotas investicijas, palengvins atsikaitymų su tiekėjais planavimą“, – sako Valstybės investicijų valdymo agentūros generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Remiantis pasirašytomis sutartimis Fondas iš UAB „Amber Food“ išpirks 3,3 mln. eur vertės obligacijų, taip pat suteiks 500 tūkst. eurų ir 400 tūkst. eurų paskolas įmonėms UAB „Neragauta Azija“ ir UAB „Saldi kava“.

Pasak UAB „Amber Food“ valdybos pirmininko Gedimino Balnio, pasiskolintos lėšos padės ne tik išsaugoti bendrovių personalo darbo vietas, bet ir užtikrintai planuoti restoranų veiklą.

„Karantino suvaržymai mums buvo itin skaudūs, maitinimo paslaugas teikiantis verslas patyrė beprecedenčius iššūkius: patalpų nuoma, darbuotojų išlaikymas, atsiskaitymas su tiekėjais, savalaikis mokesčių mokėjimas. Svarbu, kad sudėtingu verslui periodu sulaukėme galimybės pasiskolinti trūkstamas lėšas iš valstybės. Pagalbos verslui fondo lėšos leis subalansuoti įmonių finansinius srautus, toliau planingai tęsti pradėtas investicijas,“– sprendimą skolintis komentavo įmonės vadovas G. Balnis.

Grįžti į naujienas