26 balandžio, 2021

Pagalbos verslui fondas paskolins 1,8 mln. eurų tris viešbučius valdančiai ,,Apex Alliance Hotel Management“

Valstybės investicijų valdymo agentūra, valdanti Pagalbos verslui fondą, pasirašė 1,8 mln. eurų paskolos sutartį su UAB ,,Apex Alliance Hotel Management“. Šis tinklas Lietuvoje valdo tris viešbučius: Vilniuje esančius „Courtyard by Marriott“, „Hilton Garden Inn“ ir Kaune įsikūrusį „Moxy“.

„Apgyvendinimo paslaugų sektorius yra vienas labiausiai nukentėjusių pandemijos laikotarpiu. Kiekviena investicija ar suteikiama paskola sustiprins ne tik atskiras įmones, bet ir viso sektoriaus konkurencingumą bei gyvybingumą. Šiuo metu dirbame dar su keliomis šio sektoriaus įmonėmis ir tikiuosi, kad galėsime padėti visiems besikreipiantiems, o pasibaigus sutartam periodui, įmonės grąžins paskolintas lėšas ir grįš į įprastą verslo ciklą. Ši 1,8 mln. eurų paskola padės viešbučius valdančiai įmonei susidoroti su apyvartinių lėšų trūkumu, leis išsaugoti darbo vietas, padės užtikrinti sklandų veiklos tęstinumą“, – sako Valstybės investicijų valdymo agentūros, valdančios Pagalbos verslui fondą, generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

„Šios finansinės priemonės dėka, mes ne tik galėsime išsaugoti darbo vietas, bet ir užtikrinti stabilų mūsų kompanijos darbą, subalansuoti finansinius srautus bei pasiruošti popandeminiam periodui. Pandemijos akivaizdoje įsitikinome, jog būdami dinamiški bei kūrybingi priėmėme tinkamus sprendimus, kurie padėjo greitai prisitaikyti prie situacijos. Neįprasta padėtis visame pasaulyje reikalauja drąsių sprendimų ir naujų galimybių paieškų. Standartiniai sprendimai čia nebeveikia, todėl imamės inovatyvių idėjų, kurios padeda užsitikrinti veiklos tęstinumą ir verslo modelio tvarumą“, – sako UAB ,,Apex Alliance Hotel Management“ vadovas Gerhard Erasmus.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė pabrėžia, kad dėl karantino suvaržymų viešbučių ir restoranų sektorius yra atsidūręs nepavydėtinoje situacijoje – nuostoliai per dieną siekia apie 0,8 mln. eurų. „Pagalbos verslui fondas šiandien yra vienintelė puiki alternatyva viešbučiams pasiskolinti ir  kiekviena finansinė injekcija yra gyvybiškai svarbi, jei norime išsaugoti verslą ir daugybę darbo vietų. Intensyvėjantis valstybės dėmesys viešbučių sektoriui ir suteiktos investicijos leidžia viltis, kad dalis viešbučių sunkmečio metu galės ne egzistuoti, bet sklandžiai veikti ir sėkmingai išgyventi esamą sunkmetį. Tikimės, kad ateityje finansinės pagalbos apimtys ir tempai tik didės“, – teigia E. Šiškauskienė.

Grįžti į naujienas