02 balandžio, 2021

Pagalbos verslui fondas pasirašė 10 mln. investavimo sutartį su „Novaturu“

Balandžio 2 d., Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF), pasirašė sutartį su AB „Novaturas“ ir patvirtino 10 mln. investiciją į įmonių grupės obligacijas. VIVA ir „Novaturo“ grupė apie pasiektą susitarimą skelbė jau vasario 17 dieną.

„Turizmo sektorius skaudžiai pajuto pandemijos sukeltos situacijos pasekmes, todėl kiekviena injekcija į turizmo sektorių yra reikšminga. Tikime, kad situacijai stabilizavusis, žmonės keliaus, o įmonė ne tik grąžins suteiktą investiciją, bet ir toliau sėkmingai tęs veiklą. Pasirašyta sutartis leis užtikrinti bendrovės likvidumą, išsaugoti darbo vietas, palengvins įmonės atsiskaitymus su klientais ir partneriais bei suteiks daugiau finansinio stabilumo. Tikiuosi, kad ši sutartis taps impulsu kitoms turizmo sektoriaus įmonėms drąsiau ir aktyviau kreiptis į VIVA bei kartu ieškoti efektyvių finansavimo sprendimų“, – teigia VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Pagal šiandien pasirašytą sutartį, 10 mln. eurų investicija „Novaturo“ grupę pasieks lygiomis dalimis išperkant paprastąsias ir konvertuojamas obligacijas. Sutartis sudaryta 6 metų laikotarpiui, kuriam pasibaigus, „Novaturo“ grupė įsipareigoja obligacijas išpirkti, taip pat numatyta galimybė bendrovei obligacijas visas arba dalimis išsipirkti anksčiau sutarto termino.

„Praėjusiais metais įdėjome daug pastangų ir laiko, ieškodami ir vertindami visas galimybes užsitikrinti veiklos tęstinumą. Finansiniai partneriai įvertino mūsų pastangas ir pagalbą skyrė patikėję „Novaturo“ potencialu. Prieš pasirašant sandorį su Valstybės investicijų valdymo agentūra, jų specialistai nešališkai įvertino mūsų verslo modelį, jo tvarumą, sektoriaus  potencialą. Žinoma, šiek tiek užtruks, kol galėsime grįžti prie iki pandeminio laikotarpio apimčių, todėl imamės visų priemonių užsitikrinti didesnį finansinį rezervą“, – sako „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

Grįžti į naujienas