29 birželio, 2021

Pagalbos verslui fondas investuos iki 5 mln. eurų į inžinerinių sprendimų įmonę „Montuotojas“

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), sudarė finansavimo sutartį su viena didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos bei statybos įmone „Montuotojas“. Remiantis pasirašyta sutartimi, Fondas etapais išpirks įmonės obligacijų, kurių vertė gali siekti 5 mln. eurų. Kartu pagrindinis „Montuotojo“ akcininkas – privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ – suteikė bendrovei 1 mln. eurų papildomą finansavimą.

Šiuo metu „Montuotojas“ įgyvendina modernizacijos programą, didžiausias dėmesys skiriamas projektų valdymo efektyvumui didinti, gamybos veiklos ir rezultatų gerinimui, turto valdymo efektyvumui. Pastaruoju metu buvo atnaujinta įmonės aukščiausio lygio vadovų komanda, sustiprintos pardavimų kompetencijos, aktyviai dirbama su užsakymų portfelio didinimu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

„Šiuos metus pradėjome turėdami stambių užsakymų, o sklandžiam įgyvendinimui užtikrinti mums buvo reikalingas finansinis pastiprinimas, kurį ir suteikė „Pagalbos verslui fondas“. Gautas ilgalaikis finansavimas padės užtikrinti tvarų įmonės vystymą ir plėtrą, savalaikius atsiskaitymus su partneriais, medžiagų tiekėjais, kurie šiuo metu prisideda prie dalies „Montuotojo“ įgyvendinamų projektų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje“, – sako įmonės vadovas Martynas Pargaliauskas.

„Daugiau nei pusšimtį metų veikianti įmonė yra sukaupusi patirtį įgyvendinant sudėtingus projektus Lietuvoje ir užsienyje. Džiaugiuosi, kad šiuo metu didelius gamybinius pajėgumus valdanti įmonė investuoja į gamybos modernizavimą, skaitmeninimą ir skiria dėmesį tvarumo uždaviniams. Valstybės paskolintos lėšos sustiprins apyvartinį kapitalą, pagerins jos pozicijas užsienio šalių konkursuose  ir  leis toliau sistemingai investuoti į tvarumo uždavinius atliepiančias sritis,“ – investavimo sprendimą komentavo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Remiantis pasirašyta sutartimi Pagalbos verslui fondas įmonei finansavimą suteiks šešiems metams, o gautos lėšos bus panaudotos suplanuotų ir pandemijos sutrikdytų investicijų užtikrinimui, modernizavimo procesų diegimui, apyvartiniam kapitalui vykdant projektus ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimui.

„Ilgalaikis ir tvarus finansavimas padės „Montuotojui“ siekti užsibrėžtų strateginių tikslų: sparčios plėtros Lietuvos ir užsienio rinkose, pilno ciklo „iki rakto“ projektų vystymo, inžinerinių kompetencijų stiprinimo, pardavimų ir pelningumo auginimo. Tikime, kad artimiausiu metu „Montuotojas“ taps sparčiai augančia inžinerine įmone ne tik Lietuvoje, bet ir platesniame regione“, – sako vieno didžiausių Baltijos šalyse privataus kapitalo fondo „INVL Baltic Sea Growth Fund“ Partneris Vidas Venckus.

Šiuos metus „Montuotojas“ pradėjo turėdamas 18 mln. užsakymų portfelį, kurį sudarė užsakymai, gauti iš didelių Lietuvos bei užsienio pramonės ir energetikos įmonių. „Montuotojas“ šiuo metu dirba su tokiomis įmonėmis kaip Klaipėdos jūrų krovos kompanija „Bega“, „Lifosa“, „Dominari“, „Conresta“, „Kauno energija“, „Vita Baltic“, „YIT Kausta“, „Orlen Lietuva“ bei kitomis.

Grįžti į naujienas