17 vasario, 2021

Pagalbos verslui fondas investuoja 10 mln. eurų į „Novaturo“ grupę

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF), skyrė 10 mln. eurų investicijai į „Novaturo“ grupę. Baltijos šalių turizmo sektoriaus lyderiui, itin stipriai nukentėjusiam nuo COVID-19 poveikio sukeltos situacijos, reikšminga valstybės pagalba leis užsitikrinti finansinį rezervą pasitinkant galimus veiklos trikdžius, jei situacija nebūtų itin palanki turizmui atsigauti. 

10 mln. eurų investicija „Novaturo“ įmonių grupę pasieks naudojant mišrias finansines priemones. Fondas įsipareigoja išpirkti bendrovės konvertuojamų obligacijų, kurių vertė siekia 5 mln. eurų ir paprastųjų obligacijų, kurių vertė taip pat siekia 5 mln. eurų. Sutartis sudaroma 6 metų laikotarpiui, kuriam pasibaigus, „Novaturo“ grupė įsipareigoja obligacijas išpirkti, taip pat numatyta galimybė bendrovei obligacijas visas arba dalimis išsipirkti anksčiau sutarto termino. 

VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas pastebi, kad „Novaturo“ įmonių grupė, kaip ir visas turizmo sektorius, skaudžiai pajuto beprecedentį COVID-19 poveikį. „Krizė paralyžiavo viso kelionių sektoriaus veiklą praėjusiais metais. Priimdami investavimo sprendimą vertinome verslo modelio tvarumą ir tikime, kad krizei pasibaigus, žmonės vėl keliaus po pasaulį, o ši įmonė sėkmingai tęs veiklą. PVF skiriamos pagalbos lėšos padės „Novaturo“ įmonių grupei užsitikrinti finansinį likvidumą, išsaugoti darbo vietas bei užtikrins finansinę apsaugą nuo galimų pokyčių ateityje, jeigu besikeičianti viruso dinamika nebūtų palanki turizmo sektoriui“, – sako VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

„Novaturo“ įmonių grupės vadovė sako, kad nors dėl beprecedentės krizės praėję metai tapo iššūkiu turizmo sektoriui, visame pasaulyje prasidėję vakcinacijos procesai ir sparti kelionių infrastruktūros adaptacija pagal naujus sveikatos ir saugumo reikalavimus suteikia optimizmo dėl kelionių rinkos atsigavimo jau šiais metais.

„Visus praėjusius metus daug dirbome, kad stabilizuotume įmonės finansinę padėtį. 5 milijonus eurų siekiančiais ilgalaikių paskolų susitarimais ir šiuo sandoriu parodome „Novaturo“, kaip finansinio partnerio, patikimumą. Žinoma, šiek tiek užtruks, kol galėsime grįžti prie iki pandeminio laikotarpio apimčių, todėl imamės visų priemonių užsitikrinti didesnį finansinį rezervą. Pritrauktos lėšos padės mums dar labiau sustiprinti organizuotų kelionių lyderio pozicijas Baltijos šalyse. Finansinės susitarimo sąlygos taip pat yra palankios užtikrinti greitą įmonės veiklos atsigavimą panaikinus suvaržymus“, – sako „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

Šis sandoris „Novaturui“ padės suvaldyti finansines rizikas – dėl PVF investicijos „Luminor“ bankas bendrovei suteiks palankesnes paskolų grąžinimo sąlygas, t.y. suteiks mažesnes paskolų palūkanas, pailgins mokėjimo grąžinimų terminą ir atsisakys reikalavimo Bendrovei laikyti įšaldytas lėšas. 

„Su „Novaturu“ bendradarbiaujame ne vienerius metus ir puikiai suprantame, kad šiandienos situacija neatspindi nei įmonės potencialo, nei viso segmento perspektyvų. Dabartinė situacija paralyžiavo ištisus ūkio sektorius ir su ne savo noru į keblią padėtį pakliuvusiais klientais galima rasti išeitis, kai abi pusės siekia bendradarbiauti. „Novaturo“ komanda nusipelno pagyrimo ne vien dėl pastangų užtikrinti likvidumą, bet ir gebėjimo pasirengti galimiems ribojimams netolimoje ateityje“, – sako Andrius Načajus, „Luminor“ banko Lietuvoje vadovas.

„Novaturo“ grupė yra didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse, iš viso įmonėse Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dirba 129 darbuotojai. Nuo 2018 m. kovo 21 d. „Novaturo“ akcijos kotiruojamos Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose. 

Grįžti į naujienas