09 balandžio, 2021

Pagalbos verslui fondas investuoja 1 mln. eurų į šalia oro uosto įsikūrusio viešbučio „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel“ obligacijas

Balandžio 8 d. Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) pasirašė sutartį ir iš Pagalbos verslui fondo (PVF) skyrė 1 mln. eurų investiciją į įmonės „Ateities verslo investicijos“ obligacijas, kuriai priklauso sostinėje įsikūręs viešbutis „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel“. Dėl COVID-19 pandemijos metu įvestų ribojimų sunkumų patiriantis viešbutis, pasinaudojęs šia investicija, galės toliau sėkmingai užsitikrinti veiklos tęstinumą, subalansuoti finansinius srautus.

Dėl karantino apribojimų šiuo metu visas apgyvendinimo paslaugų verslas patiria sąstingį. Nors dėl strategiškai patogios viešbučio vietos net ir sumažėjus keliaujančių klientų srautams, „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel“ viešbučio rezultatai išliko šiek tiek geresni negu visos Vilniaus viešbučių rinkos, tačiau viešbutis nepasiekė planuotų užimtumo bei pajamų rodiklių.

„Kadangi įmonė yra nukentėjusi nuo COVID-19 protrūkio ir jos tvariai veiklai buvo būtinos papildomos investicijos, ji nusprendė kreiptis į mus. Fondo investicija jai leis išgyventi sudėtingą laikotarpį pandemijos metu, o atsistačius rinkai – tęsti veiklą ir grąžinti fondo suteiktą finansavimą. Investicijų kuriama nauda – išlaikytos darbo vietos, išsaugotos mokestinės pajamos į biudžetą ir pridėtinės vertės kūrimas teikiant apgyvendinimo paslaugas keliaujantiems per Vilniaus oro uostą“, – sako VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

PVF investicija įmonę pasieks įsigyjant viešbutį valdančios bendrovės „Ateities verslo investicijos“ išleidžiamas paprastąsias obligacijas. Finansavimo sutarties terminas – 6 metai, kuriam pasibaigus įmonė įsipareigoja obligacijas išpirkti.

Pasak „Ateities verslo investicijų“ vadovo Lauryno Antropiko, viešbučio „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel“ susidūrė su iššūkiais dar net nepradėjęs realios veiklos, dar net nespėjus atverti viešbučio durų pirmiesiems klientams. Nors buvo numatyta, kad viešbutis veiklą pradės 2020 metų balandį, tačiau dėl didelės nežinomybės atidarymas buvo nukeltas iki spalio.

„Per 2020 metus, lyginant su 2019 metais, keleivių skaičius Vilniaus oro uoste sumažėjo 74%, buvo aptarnauta 1,3 mln. keleivių (2019 metais – 5 mln. keleivių). Žinoma, tai neigiamai paveikė oro uosto viešbučio veiklą. Nors viešbučio vidutinis užimtumas lapkričio-gruodžio mėnesiais buvo aukštesnis lyginant su Vilniaus viešbučių vidurkiu, tačiau tai negeneravo ir iki šiol negeneruoja pakankamai pajamų padengti viešbučio veiklos kaštus bei apyvartinių lėšų poreikį. Šiuo sandoriu išspręsime apyvartinių lėšų trūkumo problemą, galėsime mokėti paskolų įmokas ir palūkanas bei išgyvenę sudėtingą pandemijos laikotarpį toliau sėkmingai vykdyti veiklą“, – pastebi L. Antropikas.

Pasak. L. Antropiko, skirtingai nuo kitų pagalbos verslui programų, VIVA pasiūlymas buvo lankstus ir neapsiribojo vien tik formaliais ir nekeičiamais atrankos kriterijais. „VIVA sąlygos mums buvo labiausiai priimtinos, nes agentūra priėmė finansavimo sprendimą lanksčiai atsižvelgusi į visą mūsų veiklos specifiką ir situacijos kompleksiškumą“, – sako L. Antropikas.

Vos 2020 m. spalio mėn. Oreivių gatvėje duris atvėręs „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel“ – 4 žvaigždučių viešbutis, kuriame įrengta 120 kambarių, restoranas ir konferencijų salė. „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel“ viešbutis yra vienintelis tarptautinio prekinio ženklo viešbutis Vilniaus oro uosto zonoje, kuria pridėtinę vertę visai oro uosto teritorijai ir prisideda prie infrastruktūros gerinimo.

Viešbučių rinkos tyrėjai prognozuoja, jog žymesnis viešbučių veiklos rodiklių augimas prognozuojamas tik nuo 2021 m. antrojo ketvirčio, tačiau tai smarkiai priklausys nuo pandemijos valdymo pasaulyje bei nuo vakcinavimo tempų. Prognozuojama, jog viešbučių veiklos rodikliai ikipandeminį lygį pasieks tik 2023 m. gale arba 2024 m., todėl ir artimiausi metai viešbučių sektoriui taps išbandymu.

Grįžti į naujienas