28 liepos, 2021

„Novaturo“ grupė pradeda grąžinti Pagalbos verslui fondo investiciją

„Novaturo“ grupė anksčiau laiko pradeda grąžinti Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomo Pagalbos verslui fondo (Fondo) investiciją.  „Novaturas“ fondui grąžino 2,5 mln. eurų išpirkę dalį išleistų konvertuojamų obligacijų. Iš viso Fondas į „Novaturo“ grupę yra investavęs 10 mln. eurų.

VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas sako, kad ankstesnis „Novaturo“ investicijos grąžinimas nulemtas geresnių nei tikėtasi bendrovės rezultatų. „Kelionių sektorius sparčiai atsigauna, gerėja įmonės apyvartinių lėšų srautai, tai lėmė galimybes anksčiau įvykdyti įsipareigojimus fondui. Ketvirtis visos grupei skirtos pagalbos grąžinamas be jokių išankstinių sąlygų, jei įmonės rezultatai toliau viršys numatytus, sudarysime galimybes anksčiau laiko grąžinti ir likusią investicijos dalį“, – sako D. Vilčinskas.

„Novaturo“ įmonių grupės vadovė Audronė Keinytė sako, kad ankstesnis lėšų grąžinimas leidžia šią VIVA investiciją vertinti kaip sėkmės atvejį. „Fondo investicija buvo kruopščiai apsvarstytas sprendimas, kuris pasiteisino ir parodė, kad mūsų verslo modelis pasitvirtino sudėtingu laikotarpiu. Kiekvieną mėnesį stebime turizmo rinkos atsigavimą ir tai atsispindi mūsų rezultatuose. Sėkmingi pirmojo metų ketvirčio rezultatai, dar stipresnis antrasis ketvirtis bei augantys iš anksto planuojamų kelionių pardavimų skaičiai nuteikia pozityviai. Pasiteisinę bei laiku priimti sprendimai leidžia mums išsipirkti dalį konvertuojamų obligacijų anksčiau nustatytų terminų. Šios pritrauktos investicijos suteikė mums stabilumo neapibrėžtu laikotarpiu ir leido sutelkti dėmesį į pajamų generavimą bei greitą veiklos atstatymą. Stebėdami rinką, matome teigiamas tendencijas ir tuo pačiu esame pasiruošę lanksčiai prisitaikyti prie rinkos pokyčių, jei tokių bus“, – sako A. Keinytė.

Fondas vasarį investavo į „Novaturo“ grupę naudodamas mišrias finansines priemones: išpirko bendrovės konvertuojamų obligacijų, kurių vertė siekia 5 mln. eurų ir paprastųjų obligacijų, kurių vertė taip pat siekia 5 mln. eurų. Sutartis sudaryta 6 metų laikotarpiui su galimybėmis pagalbą grąžinti dalimis ar anksčiau laiko.

„Novaturo“ grupė yra didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse, iš viso įmonėse Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dirba 129 darbuotojai. Nuo 2018 m. kovo 21 d. „Novaturo“ akcijos kotiruojamos Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose.

Grįžti į naujienas