17 lapkričio, 2021

Iš Pagalbos verslui fondo „Novaturas“ išsipirko visas konvertuojamas obligacijas

Iš Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomo Pagalbos verslui fondo (Fondo) kelionių organizatorius „Novaturas“ išsipirko visą likusią dalį išleistų konvertuojamų obligacijų, kurių vertė siekia 2,5 mln. eurų. Bendrai įmonių grupė išsipirko visą 5 mln. eurų vertės išleistą konvertuojamų obligacijų emisiją.  Konvertuojamas obligacijas bendrovė išsipirko anksčiau numatytų terminų be jokių papildomų apribojimų.

Šių metų vasario mėnesį „Novaturas“ su Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) susitarė dėl 10 mln. eurų investicijos lygiomis dalimis į bendrovės konvertuojamas ir paprastąsias obligacijas šešerių metų laikotarpiui. Pirmą dalį konvertuojamų obligacijų už 2,5 mln. eurų bendrovė išsipirko liepos mėnesį. „Vertinant retrospektyviai, šį susitarimą su Valstybės investicijų valdymo agentūra pasiekėme pačiu tinkamiausiu metu. Pritrauktos investicijos suteikė mums stabilumo neapibrėžtu laikotarpiu ir leido sutelkti dėmesį į greitą veiklos atstatymą. Krizę suvaldėme, turizmo rinka sparčiai atsigauna, grupės veiklos apimtys auga – visa tai leidžia mums vykdyti savo įsipareigojimus anksčiau sutartyse numatytų terminų“, – sako „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

„Valdydami Pagalbos verslui fondą vadovaujamės nauju požiūriu į valstybės finansų valdymą ir siekiame ne tik atliepti verslo lūkesčius, bet ir užtikrinti tikslinį valstybės investicijų nukreipimą ten, kur jų reikia, tokia apimtimi, kokia reikia ir tik tiek, kiek verslui yra reikalinga. Mūsų investavimo modelis kuria abipusę naudą – verslui ir valstybei, taip pat sistemingai aktyviname Lietuvos kapitalo rinką. Tikiuosi, kad „Novaturo“ ir Fondo sėkmingas bendradarbiavimas paskatins ir kitas įmones pasinaudoti skolinimosi galimybe bei nestabdyti suplanuotų verslo investicijų, leisiančių užsitikrinti tvarų atsigavimą ir augimą popandeminiu laikotarpiu“, – sako VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Pasak D. Vilčinsko,  Lietuvos finansų sektorius yra pakankamai brandus, kad galėtume tvarius finansavimo instrumentus naudoti didesne apimtimi ir užtikrinti, kad valstybės skatinamojo finansavimo lėšos prisidėtų prie ekonominės vertės kūrimo ir potencialo didinimo. Sėkminga investicija į „Novaturą“ – geras tvarios verslo ir valstybės finansinės partnerytės pavyzdys.

„Novaturo“ grupė pirmąją, 5 milijonus eurų siekiančią investicijų dalį, gautą už paprastąsias obligacijas, naudoja prioritetinėms veiklos sritims: santykių su partneriais vystymui, bendrovės pozicijų atostogų kryptyse stiprinimui bei elektroninės komercijos sistemos tobulinimui. „Nepaisant to, kad kurį laiką turėjome veikti krizinėmis sąlygomis, mes nesustojome. Turime aiškiai išsiskyrę prioritetines veiklos sritis, į kurias investuojame tiek žmogiškuosius resursus, tiek ir pritrauktas lėšas. Siekiame ne tik išlaikyti lyderio pozicijas Baltijos šalyse, bet ir savo veikla kurti pridėtinę vertę tiek mūsų keliautojams, tiek ir akcininkams“, – pasakoja A. Keinytė.

VIVA finansavimas „Novaturui“ buvo suteiktas 6 metų laikotarpiui, kuriam pasibaigus „Novaturo“ grupė įsipareigoja visas obligacijas išpirkti. Taip pat numatyta galimybė bendrovei obligacijas visas arba dalimis išsipirkti anksčiau sutarto termino.

 

Grįžti į naujienas