15 sausio, 2021

Forume GreenTech Vilnius diskutuota apie žaliąją ekonomiką

Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) generalinis direktorius Dainius Vilčinskas sausio 26 d. dalyvavo forumo GreenTech Vilnius“ apibendrinamojoje diskusijoje – „Kaip naujojo JAV prezidento Joe Bideno planuojamos 2 trln. JAV dolerių investicijos, technologinė pažanga ir Lietuvos vyriausybės vykdoma politika pakeis verslo ateitį?“ 

Kalbėdamas apie žaliąją ekonomiką, VIVA vadovas priminė Europos atsigavimo fondą, kuriame numatyta 750 milijardų eurų ekonomikos gaivinimui, iš kurių Lietuvai galėtų tekti apie 5 milijardai. Šiuo metu identifikuojami poreikiai ir sisteminės problemos, kurias Lietuva pristatys Europos Komisijai. Bet kokiu atveju, per ateinančius šešerius metus į Lietuvą atkeliaus bent 2,3 milijardai eurų, iš kurių ne mažiau 40 proc. privalės būti nukreipta ekonomikos „žalinimui”.

„Tarp esamos situacijos ir ambicijos, kurią norime pasiekti, kol kas nemažas atotrūkis, tačiau einame tinkamu keliu. Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) valdo Pagalbos verslui fondą, kuris įsteigtas padėti didelėms ir vidutinėms įmonėms, nukentėjusioms nuo COVID-19 pandemijos, taip pat svarbus Fondui keltas tikslas – prisidėti prie svarbių inovacijų išsaugojimo Lietuvoje. To ir siekiame“, – kalbėjo D. Vilčinskas.

Grįžti į naujienas