03 kovo, 2021

D. Vilčinskas: investuodami vadovaujamės nauju požiūriu į valstybės finansų valdymą

Vasario 24 dieną LR Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje diskutuota apie valstybės pagalbą verslui paskolų ir investicijų instrumentais. Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) direktorius Dainius Vilčinskas, pristatęs Pagalbos verslui fondo (Fondo) veiklą  akcentavo būtinybę atsakingai valdyti ribotus valstybės išteklius ir siekti naujo požiūrio į tvarų finansų valdymą. 

„Stambiam ir vidutiniam verslui reikalinga reikšmingo dydžio pagalba ir valstybė turi užtikrinti prieigą prie galimybės skolintis ir pritraukti investicijas. Pagalbos verslui fondo lėšos pasiekia verslą per paskolas ir obligacijas, o pasibaigus terminui su palūkanomis sugrįžta į valstybės biudžetą”, – Fondo veiklos esmę pristatė VIVA atstovas.

Tokie inovatyvūs valstybės pagalbos instrumentai, kaip Pagalbos verslui fondas, leidžia skirtingiems verslams siūlyti skirtingas finansines priemones, vertinti jų kaštus ir naudą valstybei bei užtikrinti, kad priemonės nepersidengtų, nekonkuruotų, bet tuo pačiu pasiektų visus verslo subjektus. D. Vilčinskas akcentavo, kad Fondas investuoja tik remdamasis Europos Komisijos sprendimais ir vieša Fondo investavimo strategija.

LR Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas atkreipė dėmesį, kad stambus verslas turi kitokius santykius su finansų rinkos dalyviais ir kitas galimybes skolintis, todėl Fondas vaidina reikšmingą indėlį kuriant galimybes skolintis taip, jog tie pinigai būtų sugrąžinti į biudžetą nesiekiant valstybei tapti verslo dalininke ar akcininke. „Tai yra retas atvejis, kai valstybės interesams atstovauja didelę patirtį bankų sektoriuje sukaupę žmonės, turintys komercinį pajautimą. Galbūt verslas buvo įpratęs prie kitokio pobūdžio derybų ir diskusijų, o šiuo atveju susiduria su valstybės interesams atstovaujančiais specialistais, turinčiais realią skolinimo ir finansų valdymo patirtį. Man atrodo, kad tai yra tikrai labai sveikintina – skaičiuoti valstybės pinigus ir siekti, kad tie pinigai sugrįžtų į valstybės biudžetą,“– tvarų požiūrį į valstybės finansų valdymą komentavo LR Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Grįžti į naujienas