12 spalio, 2021

Ar verslui dar ilgai reikės valstybės pagalbos?

Tokiomis neapibrėžtomis sąlygomis verslas gyvena jau ne pirmus metus. Ar jis išmoko gyventi nuolatinėje nežinomybės būsenoj ir atitinkamai kitaip planuoti savo finansus? Ar vis tik verslo poreikis finansavimui ir valstybės pagalbai dar gana didelis?

Pagalbos verslui fondą (Fondą) valdančios Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) generalinis direktorius Dainius Vilčinskas dalyvavo Žinių radijo laidoje „Verslo pulsas“. VIVA vadovas  pasakojo apie naujus pandemijos sukeltus iššūkius, logistikos kaštų išaugimą, žaliavų ir energetinių išteklių kainų kilimą, iškilusius sunkumus dėl tiekimo bei atsiskaitymo sąlygų su Kinija. 

„Jeigu prieš metus kalbėjome, kad įmonėms reikia stabilizuoti padėtį, tai dabar mes matome, kad įmonėms reikia pagalbos plečiantis, investuojant ir atnaujinant projektus, kurie buvo sustabdyti“, – sakė VIVA direktorius Dainius Vilčinskas.

Pasak VIVA generalinio direktoriaus, šiuo metu verslo poreikis finansavimui ir valstybės pagalbai yra išlikęs, tačiau pakeitęs pagrindinę kryptį – siekiama suteikti pagalbą ir skatinti verslo plėtrą, augimą bei investicijas.  

VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas pabrėžė ekonomikos sektorių, prašančių valstybės pagalbos, įvairovę: „Šiuo metu, esame pasirašę sutartis su prekybos, paslaugų, gamybos, turimo, aviacijos, viešbučių sektoriais ir matome, kad kiekviena įmonėje yra skirtingoje padėtyje. Būtent dėl šios priežasties, svarbu individualiai bendrauti su kiekviena jų ir pasiūlyti labiausiai tinkančius finansinius instrumentus“, – teigia D. Vilčinskas. Sėkmingas Fondo investicijas užtikrinti padeda surinkta specialistų komanda iš investicijų valdymo bendrovių, turinti ilgą finansavimo ir skolinimo patirtį. Pastaroji įvertina visas rizikas, perspektyvas ir prielaidas verslo atsigavimui.

Kalbėdamas apie įmonių efektyviausias ir labiausiai paplitusias priemonės įmonių finansavime, D. Vilčinskas pabrėžė, kad šiuo metu dominuoja obligacijos, tačiau išskyrė individualaus poreikio apsibrėžimo svarbą: „Kam reikia pinigų? Kokios apimties reikia? Ir koks efektyviausias būdas tuos pinigus įmonei paskolinti? Tai konstruoja sprendimą ir žiūrima, kuris instrumentas konkrečiai įmonei gali būti tinkamiausias.“

Pasak VIVA generalinio direktoriaus, Pagalbos verslui fondas siekia padėti verslui išgyventi sunkų laikotarpį negavus finansavimo iš privačios rinkos ar bankų. 

Kviečiame žiūrėti visą „Žinių radijo“ laidą:

Grįžti į naujienas